• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

hl.m. PRAHA: "Babočky a dědočky" - film o zajímavé činnosti organizace Elpida

Dokumentární film vznikl jako ukázka dobré praxe organizace Elpida ve službách pro seniory a v popularizaci významu seniorské problematiky širší veřejnost. Iniciátorem vzniku filmu byl Státní zdravotní ústav.

Kdy a proč Centrum Elpida vzniklo?
"Centrum Elpida vzniklo téměř před 10 lety. V roce 2003 Elpida začala s výukou základních počítačových kurzů pro seniory, v té době jsme ještě učili po kavárnách. Díky velkému zájmu mezi seniory a nezbytné podpoře našich partnerů, jsme se už za dva roky stěhovali do vlastních prostor na Praze 10. K základním počítačovým kurzům přibyly další, začali jsme vyučovat jazyky, návštěvníkům byla k dispozici kavárna. Před dvěma lety jsme se díky spolupráci s městskou částí přestěhovali na Prahu 4 - na Pankrác do ulice Na Strži 40, hned vedle hlavní pošty. Centrum Elpida se zde stalo důležitým bodem na seniorské mapě Prahy. Nabízíme nejkomplexnější počítačové vzdělávání pro seniory - od kurzů pro začátečníky po specializované kurzy jako jsou například úprava digitálních fotografií, Skype, facebook a jiné sociální sítě, počítačová grafika, vyhledávání na internetu a další." ...

Moderně jste se zapojili i do festivalového léta, můžete nám představit Vaše hudebníky? Kde je můžeme vidět?
Kapela Please The Trees je z Tábora, ale hraje po celém světě. Hrají indie-rock, což je melodická rocková hudba, někdy s prvky country. Někdy je to ale opravdu pořádný nářez. Dámám ze sboru Elpida, které nikdy nestály na pódiu ani nezpívaly anglicky to ale určitě nevadí. Naopak, vždycky říkají, jak je energie kluků strhne. Letos v rámci festivalového léta máme už větší část programu za sebou, chystáme se ale ještě 11. srpna na Open Air Festival Panenský Týnec, tam se na nás můžete přijít podívat.

(z rozhovoru v níže uvedeném článku)
[...]

hl.m. PRAHA

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

hl.m. PRAHA: Centrum Elpida nabízí "Seznamku pro seniory"

Centrum Elpida nabízí "Seznamku pro seniory"

hl.m. PRAHA

Chrudim: Mezigenerační soužití

Mezigenerační soužití

Chrudim

Ústí n.L.: Evropská dobrovolnická služba v knihovně

Evropská dobrovolnická služba v knihovně

Ústí nad Labem

Litoměřice: Místa ve městě přátelská seniorům

Místa ve městě přátelská seniorům

Litoměřice

Kopřivnice: Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce

Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce

Kopřivnice

Třebíč: Senior Point ve městě

Senior Point ve městě

Třebíč