• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Benešov: "Senioři v pohybu" - projekt Zdravého města

Čtvrtek 12. dubna 2018 se stal prvotním milníkem pro nový projekt Zdravého města Benešov. Pod vedením certifikovaného instruktora se 14 členů Spolku seniorů Benešov, z.s. zúčastnilo první lekce kondiční chůze. Sraz účastníků byl ve 13 hodin na Masarykově náměstí, odkud se skupinka nechala odvézt benešovským ekovláčkem až na magické místo Tuškov na Konopišti.

Prostor vršku Tuškova sice není veřejnosti až tolik známý, ale pro tuto skupinu to bylo místo naprosto ideální. Jednak je z tohoto místa krásný výhled na zámek Konopiště a senioři zde ztratili obavu, že se na ně bude někdo dívat a smát se jim. V neposlední řadě nabízí zámecký park ideální terén právě pro kondiční chůzi.

Počasí se vydařilo a od prvních kroků s hůlkami krásně svítilo sluníčko, což krásně dokreslilo idylku čtvrtečního odpoledne. Jelikož je skupinka aktérů projektu teprve na začátku, tak se jim někdy motaly nohy s hůlkami. Ale to nikomu nevadilo. Chuť pohybu s hůlkami nikoho neopustila, ba naopak. A tak se čtvrtečním odpolednem nesly hlášky - nevadí, zapracujeme na tom nebo důležité je, že jsme začali.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe