• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Boskovice: Seniorské léto - „Barevný týden“

Senior léto se stalo v Městské správě sociálních služeb Boskovice již tradicí. V tomto roce začal čtvrtý ročník akcí s názvem Barevný týden. Každý den má přiřazenou barvu, jež symbolizuje stavy přírody nebo třeba duševního stavu člověka. V pondělí 24. června zahájila pětidenní maratón zábavy žlutá barva – Slunce, náš zdroj světla a tepla.

"Již čtvrtým rokem zahajujeme celotýdenní programy, jež pro vás připravil personál ve spolupráci s různými účinkujícími," promluvila úvodem ředitelka Marie Sáňková. "Dále nás čeká návštěva dětí ze škol a mateřských školek. První den věnujeme vyhodnocení třetího ročníku Školy Slunce. Nad projektem má záštitu starosta města Jaroslav Dohnálek, nemůže se z pracovních důvodů zúčastnit, přijde jiný den. Děkuji vám za úžasné výkony ve znalostech a fyzické kondici, též pracovníkům za obětavost, se kterou tuto činnost s Vámi dělají." Senioři pak všechny odměnili potleskem.

"Vyhodnocení je moje srdeční záležitost," převzala štafetu slova vedoucí úseku přímé obslužné péče Miroslava Čopáková. "Letos máme sedmý ročník, snad tato tradice vydrží. Dnes je ve znamení žluté barvy, čeká nás kulturní vystoupení manželů Dany a Františka Procházkových z Vyškova." Paní Čopáková pak nastínila další dny. "V úterý proběhne setkání se studenty místní střední pedagogické školy a s dětmi ze všech tří pracovišť mateřské školy. Středa je ve znamení tanečního odpoledne, přijdou děti ze základní umělecké školy. Ve čtvrtek proběhne mše svatá a v pátek se sejdeme nad plány příštího roku." Poté dostalo 33 studentů Školy Slunce certifikáty absolventů. "Všem velký potlesk," zakončila tuto část Miroslava Čopáková.
[...]

Boskovice

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe