• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Břeclav: Cyklorikša pro břeclavské seniory

Předáním cyklorikši Domovu seniorů Břeclav byl slavnostně zahájen její provoz v Břeclavi. Elektrickou tříkolku s řidičem, tzv. cyklorikšu, pořídilo pro seniory Město Břeclav, aby umožnilo klientům domova i ostatním seniorům dostat se na výlet formou cyklovyjížďky.
Poděkování patří také Nadaci ČEZ, která projekt Zdravého města finančně podpořila. Rikšu budou řídit proškolení dobrovolníci z dobrovolnického centra ADRA Břeclav, kteří si minulý týden v rámci zkušebních jízd cyklorikšu vyzkoušeli.

„Pořízení cyklorikši je součástí dlouhodobého projektu Města Břeclav ke zvyšování mobility seniorů. Dlouhodobě se snažíme pomáhat seniorům s dopravou po městě, začali jsme projektem Břeclav vozí seniory, který je spíš praktického rázu – senioři jej využívají třeba k cestám k lékaři nebo na úřady. Rikša bude ustájena v Domově seniorů a má být spíše volnočasovou variantou, dobrovolníci je mohou vyvézt podél řeky, na zmrzlinu, nebo zavzpomínat na místa, na která by se jinak díky snížené mobilitě dostávali jen velmi komplikovaně. Děkuji všem, kteří se na tomto projektu podíleli,“ řekl místostarosta Jakub Matuška, který se stal také jedním z proškolených dobrovolníků.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe

Mezigenerační soužití

Chrudim

Evropská dobrovolnická služba v knihovně

Ústí nad Labem

Místa ve městě přátelská seniorům

Litoměřice

Senior Point ve městě

Třebíč

Dobrovolník v každém z nás

Prachatice

Školní klub - volnočasové centrum pro všechny

Mladá Boleslav