• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Brno: Cyklus seminářů k první pomoci u dětí a prevenci úrazů u seniorů

V rámci projektu Brno – Zdravé město se od 17. září do 30. listopadu 2018 uskuteční cyklus 32 seminářů pro veřejnost věnovaných zásadám poskytování první pomoci u dětí a prevenci úrazů seniorů.

Poskytování první pomoci u dětí je odlišné od dospělých pacientů, a to zejména při život ohrožujících stavech. Např. dýchání z úst do úst je u dětí stále významnou součástí laické resuscitace, protože nedostatek kyslíku bývá nejčastější příčinou zástavy oběhu u dětí. Na seminářích, které se uskuteční v mateřských centrech, bude kladen důraz zejména na praktický nácvik – účastníci se naučí, jak odstranit cizí těleso z dýchacích cest, v případě nutnosti resuscitovat, ale i zastavit krvácení.

Na seminářích „Prevence úrazů seniorů“ se zájemci v klubech seniorů při brněnských městských částech dozvědí, jakými typy úrazů jsou osoby ve vyšším věku nejčastěji ohroženy, ale hlavně to, jak jim předcházet. Proto bude zájemcům představena řada praktických pomůcek pro použití v domácnosti i pohybu městem.

Účastníci seminářů obdrží ilustrovanou brožuru „Kapesní rádce 1. pomoci dětem“, či „Jak vyzrát nad úrazy v seniorském věku“, které byly vytvořeny v rámci aktivit projektu Brno – Zdravé město. Semináře jsou pro účastníky zdarma, na jejich financování se podílí Jihomoravský kraj v rámci dotačního programu „Zdravé municipality JMK 2018“.

Více informací a místa konání seminářů jsou umístěny na webu www.zdravemesto.brno.cz v sekci Akce a kampaně.

[...]

Kontakt...

Mgr. Ivana Draholová

Nejčtenější dobrá praxe