Chrudim: Konkurz na rodiče – pěstounství a adopce
Jak vypadá konkurz na rodiče? To se mohli obyvatelé města dozvědět na konci měsíce září, a to prostřednictvím výjimečné akce, kterou připravila nezisková organizace Amalthea z.s. Problematika pěstounství nám byla přiblížena díky filmu Alice Nellis Adopce – konkurz na rodiče, ale také díky zajímavé besedě na téma náhradní rodinné péče. Účastníci tak mohli diskutovat společně s odborníky i zástupci z řad pěstounských rodin.
Dokumentární film jako takový, je výjimečný svým obsahem. Diváci jsou ponořeni do procesu osvojení dítěte od rozhodnutí rodičů pro osvojení až do okamžiku přijetí dítěte novou rodinou. Řeší se zde otázka, zda rodinu tvoří propletené geny či láska. Ukazuje, že adoptivní proces se všemi byrokratickými komplikacemi, nároky na pár v očekávání a návaly prudkých emocí, si v ničem nezadá se skutečným těhotenstvím. Režisérka sleduje osvojení dítěte na příbězích několika manželských dvojic, a to ve fázi úřednické přípravky, prvního shledání s dítětem i postupného sžívání rodiny v nové sestavě…
Na tuto akci navazuje další beseda, která proběhne v úterý 11. 10. v areálu Chrudimské nemocnice v rámci kampaně Dny zdraví. Promítání s besedou bylo podpořeno městem Chrudim a Pardubickým krajem, který v září 2016 zahájil celokrajskou kampaň „Pěstounství pomáhá dětem vyrůstat v rodině“.
[...]
Kontakt...
Hana Slezáková Kadlecová, DiS.
Zhlédnuto měsíčně 1
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.