• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Dobříš: Školní fóra a Úřad otevřený dětem

Město Dobříš se nově připojilo k městům, ve kterých se konají Školní fóra. Využili jsme služby NSZM a s jejich facilitátory jsme se pustili do této akce na našich dvou největších základních školách.

První školní fórum se uskutečnilo 7. února na Základní škole Dobříš, Komenského nám. 35. Poté zástupci školního parlamentu informovali radu města, které projekty ve škole žáci vybrali k realizaci, neboť město vyčlenilo pro každou školu částku 30 000,--Kč.
K dnešnímu dni jsou městem realizovány a předány do užívání všechny vítězné projekty na této škole:
- sedací pytle a taburetky,
- lavička, pro kterou vybrali žáci i místo - Větrník – vodárna, byla předána pátek 7.6. a dokonce pokřtěna na „lavička Hubert“,
- školní automat na zdravé potraviny, který si bezplatně zajistila škola sama.

Druhé školní fórum se uskutečnilo na 2. základní škole Dobříš, Školní 1035 - 14. května. Průběh byl obdobný, ale navíc ředitelka školy navíc věnovala do fóra dalších 20.000,--Kč na realizaci projektů vzešlých z této akce.
Žáci anketou vybrali:
- automat na pití a svačiny,
- papíromat (automat s papírnickým sortimentem),
- sedací vaky a pytle,
- dřevěné lavičky - prostor školy, ale i město.

Nyní nás čeká proces výběru vhodného vybavení, mobiliáře a zařízení, sestavení rozpočtu, dodavatele, a to ve spolupráci se školou. Vzhledem k nadcházejícím prázdninám, budeme předávat pořízené věci žákům až v září/říjen.

Celou akci zaštítila a velmi aktivně na ní spolupracovala paní místostarostka Mgr. Jindřiška Romba.

Dalším návazným projektem pro žáky dobříšských základních škol byl pak Úřad otevřený dětem, kterého se již žáci obou škol a také Základní školy Dobříš, Lidická 384 také zúčastnili.


[...]

Dobříš

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe