• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Havlíčkův Brod: Obec přátelská rodině a seniorům 2023

Zdravé město Havlíčkův Brod díky úspěchu v soutěži ministerstva práce a sociálních věcí získalo více než půl milionu korun na realizaci aktivit pro rodiny a seniory, bylo oceněno jako jedno ze čtyř měst v kategorii do 35 tisíc obyvatel. Ocenění formou dotace uděluje ministerstvo obcím na základě projektů, které samosprávy zpracují. Projekty mají podporovat aktivní rodinný a seniorský život.

Finanční prostředky budou určeny nejen k pořádání různých kulturních akcí, které jsou možností pro setkávání a aktivní komunitní život, ale také za účelem vzdělávání veřejnosti, poskytování různých typů poradenství, organizaci seminářů, mezigeneračních aktivit i k rozvoji míst přátelským rodině či seniorům.

Město získanou dotaci využije na realizaci aktivit, které zastřeší oddělení řízení projektů. V projektu je představen soubor prorodinných a proseniorských aktivit, které podporují aktivní, smysluplný a důstojný život rodin a seniorů v jejich vlastním sociálním prostředí, předcházejí sociálnímu vyloučení a posilují mezigenerační dialog a soudržnost komunity.

Ocenění z rukou ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v Kaiserštejnském paláci v Praze převzala místostarostka města Marie Rothbauerová.

[...]

Havlíčkův Brod

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe