• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

hl.m. PRAHA: Příprava drážní promenády s parkem

Pražský magistrát má územní rozhodnutí pro vytvoření promenády s parkem, což plánuje vybudovat místo zrušené železniční trati mezi Vršovicemi a Zahradním Městem. Na Facebooku o tom informoval náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Původní trať přes Strašnice zanikla koncem roku 2020 po vybudování nového koridoru se zastávkami Eden a Zahradní Město.

„Získali jsme pravomocné územní rozhodnutí na stavbu vršovické drážní promenády a okolního liniového parku. Teď už jen se Správou železnic (SŽ) domlouváme získání pozemků,“ uvedl náměstek. Na místě bývalé trati podle něj vznikne nová odpočinková oblast plná zeleně a pohodlné pěší a cyklistické spojení v délce přes čtyři kilometry.

Promenádu budou podle dřívějších informací tvořit dva pásy, jeden čtyři metry široký pro cyklisty a bruslaře a druhý se šířkou 3,2 metru pro pěší. Mezi nimi bude necelý metr zeleně, tartanu nebo původních kolejí. Na promenádě zůstanou zachovány i další železniční prvky, například části kolejiště a návěstidel, historický kamenný podchod z devatenáctého století, nýtovaný most z roku 1918 nebo části zrušené zastávky Praha-Strašnice.
[...]

hl.m. PRAHA

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe