• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Hlučín: Senioři vyznávají zdravý životní styl

Mini fit park mohou nově využívat uživatelé Domova pod Vinnou horou. Zatím sestává ze dvou celokovových cvičebních strojů, které domov pořídil z darů mecenášů. Instalovány jsou v zahradě domova.

„Jedná se o stoprocentně české, certifikované výrobky, které již naši senioři zkouší a velmi si je pochvalují. Zacvičit si také mohou návštěvy, prostě všichni, kdo dbají o správný životní styl,“ řekla ředitelka domova Marcela Mikulová.

Vybrané cvičební stroje poslouží k celkové rehabilitaci. Jeden je určený k posilování horních končetin, zlepšování ohebnosti a pohyblivosti kloubů rukou a ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Další k posilování lýtkových a stehenních svalů, rehabilitaci dolních končetin, redukci svalových oslabení, zvyšování pohyblivosti kloubů. Pomůže zlepšit koordinaci nohou i krevní oběh.

„Pohyb na čerstvém vzduchu je pro nás všechny dvojnásob důležitý, proto jsme našim seniorům zatím pořídili dva nejdůležitější posilovací stroje. Věřím, že je využijeme k aktivaci a rehabilitaci našich klientů a že péče o tělo ovlivní jejich duševní a sociální pohodu a stane se dalším elixírem jejich života,“ doplnila ředitelka.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín

Správcovství hřišť u základních škol

Litoměřice

Sportovní hry seniorů

Mladá Boleslav