• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Jeseník: Město se zapojuje do auditu Obec přátelská rodině

S cílem vytvářet příjemné a kvalitní prostředí pro rodiny se naše město zúčastní auditu familyfriendlycommunity. Nejedná se o auditní proces, jak je známý z firemního prostředí. Půjde o dialog a diskuzi s občany, naslouchání ze strany města.

„Společně se všemi občany, kteří se budou chtít zapojit se svými náměty a nápady, připravíme opatření, která v Jeseníku podpoří prostředí příznivé rodině, rozvoj vztahů a mezigenerační dialog,“ vysvětluje starostka města Zdeňka Blišťanová.

Jak bude audit probíhat? Nejprve bude popsána aktuální podoba existujících prorodinných opatření. Součástí tohoto budou například i aktivity, které byly realizovány díky tomu, že Jeseník má schválenou koncepci rodinné politiky. Následovat bude analýza individuálních možností rozvoje obce a formulování toho, jak by měl Jeseník přátelský rodině vypadat. Následně budou vybírána opatření, která bude město realizovat. Opatření musí jednak zohledňovat potřeby všech generací, zároveň ale musí být proveditelné.

„Doufám, že se do auditu zapojí co nejvíce občanů v každém věku. Máme zájem, abychom se dozvěděli, co potřebují ti, kteří tady žijí, ať už žijí sami, v páru, plánují zde mít děti nebo děti již mají,“ doplňuje starostka.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe