• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Jihomoravský kraj: Charitativní akce "Druhý život dětské knihy"

V rámci navázané spolupráce s Projektem SENSEN (Senzační senioři), který vznikl v Nadaci Charty 77 / Konto BARIÉRY, se Krajský úřad Jihomoravského kraje pod projektem Zdravý kraj spolu s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje, Vyšší policejní školou a Střední policejní školou Ministerstva vnitra v Holešově - pracoviště Brno, Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje, zapojil do pokračování charitativního projektu „Druhý život dětské knihy“. Charitativní projekt, jehož patronkou je Jiřina Bohdalová, spočívá ve shromažďování a distribuci nových a starších dětských knih za účelem podpory čtení a vzdělávání se dětí.

Zapojení Zdravého Jihomoravského kraje spočívalo v oslovení zaměstnanců zúčastněných organizací s žádostí o dárcovství pro ně již nepotřebných starých dětských knih.

Sběr knih přinesených z domácích knihoven probíhal od září do 15. 11. a díky velkému zapojení dárců se podařilo shromáždit neuvěřitelných 1200 dětských knih! Ke každé páté získané knize navíc pracovníci SENSENu přidali jednu novou. Všechny knihy byly slavnostně předány ve čtvrtek 12. 12. 2013 ve 13h v prostorách krajského úřadu za přítomnosti spolupracujících partnerů a zástupců SENSENu organizacím zabývajícím se sociálně slabými rodinami, dětmi z dětských domovů, azylových domů apod. Knihy tak poputují do rukou dětí.
[...]

Jihomoravský kraj

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe