• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Jihomoravský kraj: Inovační centrum učí podnikat středoškoláky

Rozdíly mezi tím být zaměstnaný nebo podnikat. Sestavit si vlastní byznys plán. Stát se na několik hodin podnikatelem. Prezentovat svůj produkt nebo službu fiktivním investorům. Tak vypadají workshopy, kterými odborníci z JIC (Jihomoravského inovačního centra) chtějí inspirovat hlavně studenty středních i vyšších odborných škol k podnikání. Kurzy se konaly letos poprvé. Za poslední dva měsíce jimi prošlo 160 mladých lidí a 50 učitelů.

Eat Well, aplikace, která po naskenování potraviny prozradí její složení, původ nebo alergeny. Druhá technologie, Hitchhikers, má být pro stopaře. Podle ní budou přesně vědět, jaká auta se objeví na jejich plánované trase a nabízí spolujízdu. Třeba takové projekty navrhli studenti z Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše, během workshopu v prostorách JIC. ”Velkým přínosem pro studenty je, že mají celé dopoledne na to, poslechnout si a vyzkoušet nejmodernější techniky zpracování podnikatelského záměru. Navíc jsme mimo školu a můžou vidět i jiné zajímavé prostředí jako je podnikatelský cowork, což je něco jiného než třeba zaměstnání jejich rodičů,” říká učitelka ekonomie z Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše, Pavlína Olšáková.

Podle závěrů zahraničního institutu Gallup, chodí do práce rádo jen 13 % lidí. V Česku je toto číslo dokonce o pět procent nižší. “Chceme, aby se mladí lidé zamýšleli velmi brzy nad tím, co chtějí v budoucnu dělat. Aby odhalovali své silné stránky a nebáli se je případně využít pro realizaci vlastního podnikatelského nápadu, ať už hned po škole, anebo někdy v budoucnu. Vydělávali by na něm a zároveň by je jejich práce bavila,” říká manažer týmu pro rozvoj podnikavosti z JIC Vojtěch Krmíček.
[...]

Jihomoravský kraj

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe