• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Kraj Vysočina, Nové Město na Moravě: Virtuální univerzita třetího věku - celostátní setkání

V Novém Městě na Moravě se v tomto týdnu uskutečnil závěrečný seminář Virtuální univerzity třetího věku. Tečku za letním semestrem si nenechalo ujít 250 posluchačů z celé ČR. Poslední díl, kterým byla završena výuka pro období 2015/2016, se konal pod záštitou radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petra Krčála. „Virtuální univerzita se v Novém Městě uskutečňuje za podpory Kraje Vysočina. Jde o aktivitu, která byla podpořena v rámci výzvy grantového programu Podporujeme prorodinnou a seniorkou politiku obcí,“ uvedl radní Petr Krčál.

Virtuální univerzita se v Novém Městě stává tradičním prvkem v nabídce aktivit pro generaci 50+. Letos se tu uskutečnil její druhý ročník. Město ji pořádá ve spolupráci se svojí příspěvkovou organizací, kterou jsou Novoměstské sociální služby. „Do kurzů se zapojuje více jak padesátka posluchačů z města a jeho blízkého okolí,“ přibližuje ředitelka příspěvkové organizace Hana Janů. Virtuální univerzitu organizuje Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze. V letošní nabídce bylo 24 virtuálních kurzů. V Novém Městě se během letního semestru vyučovaly kurzy Astronomie, Genealogie a Život a dílo Michelangela Buonarroti.

Pořádání virtuálních kurzů zapadá do konceptu vzdělávání starších obyvatel na Vysočině. Představuje jednu z dalších forem. „Můžeme se opřít o spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, se kterou pořádáme kurzy Univerzity třetího věku. Konají se nejen v krajském městě, ale i v domovech pro seniory,“ doplňuje radní Petr Krčál.
[...]

Kraj Vysočina, Nové Město na Moravě

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Velké Meziříčí: Centrum zaměstnanosti v mikroregionu

Centrum zaměstnanosti v mikroregionu

Velké Meziříčí

Havlíčkův Brod: Přírodovědné centrum s 3D projekcí a planetáriem

Přírodovědné centrum s 3D projekcí a planetáriem

Havlíčkův Brod

Třebíč: Akademie pro seniory

Akademie pro seniory

Třebíč

Český Brod: Nové PC centrum pro seniory

Nové PC centrum pro seniory

Český Brod

Praha 21: Újezdská Akademie volného času

Újezdská Akademie volného času

Praha 21

Šlapanice: Kurzy angličtiny pro seniory

Kurzy angličtiny pro seniory

Šlapanice