Kraj Vysočina: Síť pro podporu nadaných žáků
První jednání má za sebou Krajská koordinační skupina zaměřená na Síť podpory nadání. „Podle odborníků jsou v populaci dvě až tři procenta mimořádně nadaných žáků, přesto jim není věnována taková pozornost, jakou by potřebovaly pro úplný rozvoj svých schopností,“ vysvětluje hlavní důvod vzniku skupiny radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová
Jedním z cílů Sítě podpory nadání je vytvářet prostředí pro systematickou péči o nadané žáky a studenty prostřednictvím sdílení informací a příkladů dobré praxe. Měla by také hájit zájmy zúčastněných subjektů a zapojených skupin v oblastech, které se týkají identifikace, vzdělávání, podpory, péče a uplatnění nadání dětí a mládeže v České republice. Síť podpory nadání není uzavřeným klubem. Počet členů i zásady spolupráce jsou otevřeny všem relevantním zájemcům.
Koordinací a rozvojem krajské sítě podpory nadání bylo pověřeno krajské pracoviště Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), které také zorganizovalo první zasedání. Předpokladem je, že se krajská síť podpory nadání bude dále rozvíjet, rozšiřovat a stane se základem fungováním systému podpory nadání v ČR, a to ve spolupráci s pedagogy, školami a školskými zařízeními, ale také samotnými dětmi, jejich rodiči, volnočasovými pedagogy a dalšími aktéry v oblasti aktivit péče
o nadané.
[...]
Zhlédnuto měsíčně 1
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.