• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Krnov: Nové byty v komunitním domě pro seniory

Do komunitního domu pro seniory v Kostelci se v minulých dnech nastěhovali první nájemníci. Celkem deset bytových jednotek o velikosti 1+0 vzniklo v budově na adrese Bruntálská 81, která dříve sloužila školní družině a jídelně. Rekonstrukce objektu stála 20 milionů korun, z toho šest milionů korun město získalo od ministerstva pro místní rozvoj.

V trojpodlažním objektu je v každém patře kromě bytů společenská místnost s malou kuchyňskou linkou, zdejší obyvatelé mají k dispozici sklepy, v podkroví jsou i kumbály. „Osm bytů již je obsazeno, o dva zbývající mají zájem tři žadatelé, jejichž žádosti v současné době posuzuje odbor sociální. Při obsazování bytů byli upřednostněni občané z Kostelce,“ uvedl Jaromír Parma z odboru správy majetku města.

Měsíční nájemné v bytech, které mají kolem čtyřiceti metrů čtverečních, je stanoveno na 60 korun za metr čtvereční. Jelikož byty byly vybudovány s finančním přispěním státu, musejí nájemníci splňovat řadu podmínek. „Mimo jiných věk žadatelů musí být 60 let a více a průměrný čistý měsíční příjem v období dvanácti kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nesmí v případě jednočlenné domácnosti přesáhnout jeden násobek průměrné měsíční mzdy,“ sdělil Jaromír Parma.
[...]

Související témata ...

Bydlení, domácnosti

Nejčtenější dobrá praxe

Bydlení seniorů

Valašské Meziříčí

Koncepce sociálního bydlení v malé obci

Křižánky

Nábytková banka pomohla rodinám

Brno

Urbanistická studie - obytný soubor Nouzov

Jilemnice

Sdílené bydlení (nejen) pro seniory

Brno

"Vše za Odvoz" - první české internetové darovací tržiště

ČESKO