• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Liberec: Parlament mladých otevřel nový park

Studenti z Parlamentu mladých Liberec při Domu dětí a mládeže Větrník v úterý 15. srpna zúročili své čtyřleté snažení a happeningem VOČA ŽIJE! neformálně otevřeli volnočasový park v Komenského ulici. Dlouhodobě nevyužitý a zanedbaný městský pozemek se pod jejich rukama proměnil ve funkční prostor, který zejména mladí lidé využijí k setkávání, posezení a relaxaci. Projekt Parlamentu mladých podpořilo především statutární město Liberec a program SmartUp v rámci Nadace O2.

„Za poslední rok jsme v parku obnovili plot, nainstalovali dvě lenošky a stojan na kola. Park se také dočkal nového trávníku, který bude pravidelně udržován. Novinkou, kterou jsme představili v rámci úterního otevírání parku, je stylový mobiliář z palet, vytvořený ve spolupráci s libereckou dílnou Tvoříme z palet a za pomoci pracovníků Komunitních prací Liberec,“ uvedl předseda Parlamentu mladých Liberec Pavel Dostalík.

První část úterního happeningu VOČA ŽIJE! byla tvořivá a kromě zástupců Parlamentu mladých patřila mladým dobrovolníkům z celého světa. S instalací paletového posezení a stavbou pódia pro příležitostné akce totiž pomáhala patnáctka mezinárodních studentů programu INEX, kteří si pak prohlédli reprezentativní prostory liberecké radnice. Druhá část programu už byla čistě relaxační a ukázala, za jakým účelem park VOČA vznikl. Návštěvníci si na novém paletovém posezení užili grilování, živou akustickou hudbu a populární slam poetry v podání mladých umělců.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe