• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Louny: Město výrazně podpoří nové lékaře

O zdravotnictví v Lounech debatovali lékaři s vedením města. Starosta Milan Rychtařík (ANO) uspořádal ve Vrchlického divadle kulatý stůl na téma „Primární zdravotní péče v Lounech,“ kterého se zúčastnily více než tři desítky lékařů.


„Chtěl bych Vám poděkovat nejen svým jménem, ale jménem všech obyvatel Loun za Vaši příkladnou péči o naše zdraví,“ vyjádřil se starosta úvodem diskuzního fóra, které se konalo ve čtvrtek 11. května. MUDr. Pavel Tyl starostovi naopak poděkoval za zájem o řešení stavu zdravotnictví, který dosud od představitelů města necítil.

„Řešíme špatný stav zdravotnictví v Lounech za stát a zdravotní pojišťovny. Samospráva má jen omezené pravomoci a nástroje, jak primární péči v Lounech zlepšit. Osobně mě velmi trápí nedostatek pediatrů, praktických lékařů, ambulantních specialistů, ale i zubařů,“ prohlásil Milan Rychtařík.

Město Louny pro nové lékaře připravilo zajímavé pobídky, finanční dotace, ale také drží pro nově příchozí byt 3+1. „Ceny pozemků jsou tu nižší než v Praze a ve Středočeském kraji. Věřím, že lékaře k nám přivedou také pobídky Ústeckého kraje a města Loun a samozřejmě dobudovaná dálnice D7,“ dodal Rychtařík. V tom mu dal zapravdu MUDr. Petr Kunert. „Kdyby byla možnost nabídnout lékařům, kteří by tu ordinovali, stavební parcely, bylo by to lákavé. Když si tu postaví dům, asi odtud jen tak neodejdou,“ uvedl lounský primář.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe