• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Ml. Boleslav: Studenti si vyzkoušeli simulaci zastupitelstva

V zasedací místnosti magistrátu v Mladé Boleslavi se dnes konala simulace zastupitelstva pro studenty středních a vysokých škol. Akce, kterou pořádají Mladí demokraté ve spolupráci s městem, se zúčastnily dvě desítky studentů ze středních škol, většinou přímo z Mladé Boleslavi. Na jednání studentů se přišel podívat i náměstek primátora Daniel Marek, který zodpovídal i řadu otázek z oblasti komunální politiky.

„Studenti si zde vyzkouší na den práci zastupitele. Máme i tři simulované body, které se budou projednávat. Je to parkování, rekonstrukce Domu kultury a dotace na sport. Seznámíme se s jednacím řádem města Mladá Boleslav a jsou i stanoveny simulované politické kluby po pěti členech,“ řekl za organizátory Petr Svoboda. Vesměs se jedná o mladé lidi, kteří si chtějí vyzkoušet, jak vypadá v praxi komunální politika.

Podobně, jak je tomu i při podobných akcích v jiných městech, studenti zde v dopolední části získali informace o fungování a kompetencích samospráv, v odpolední části pak si účastníci vyzkouší role městských zastupitelů na několika konkrétních a obsahově zajímavých bodech, k nimž během simulačního jednání projednají jednotlivá usnesení a posléze o nich hlasují.
[...]

Ml. Boleslav

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe