• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Ml. Boleslav: Mladoboleslavská cena za architekturu

Centrum české architektury za podpory Nadačního fondu Škoda Auto (NFŠA) vyhlašuje první ročník Mladoboleslavské ceny za architekturu. Přihlášky jsou otevřeny do konce ledna 2024. Nominovány mohou být stavby a počiny v mladoboleslavském regionu, které byly dokončeny před maximálně 10 lety.

Akcí chce pořadatel iniciovat dialog o kvalitě rozvoje území a pomoci zástupcům samospráv prostřednictvím odborných konzultací s experty. Soutěž vyvrcholí slavnostním vyhlášením nejlepších děl v Pluhárně v Mladé Boleslavi ve čtvrtek 18. dubna 2024, zahájena zde bude také putovní výstava vizuálů finálních staveb a počinů.

„Pilotní ročník chápeme jako průlomový okamžik, kdy iniciátoři architektonické přehlídky spolu s porotou zavádějí skrze kritéria regionální ceny nový pohled na architekturu a rozvoj území. Je to přístup řekněme sousedský, který je v Rakousku, Německu, nebo Švýcarsku základním kamenem péče o vystavěné prostředí,“ uvedl Ing. arch. Josef Smutný, organizátor a otec myšlenky Krkonošské a Mladoboleslavské ceny za architekturu.
[...]

Ml. Boleslav

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe