• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Moravskoslezský kraj: Seniory v regionu chrání další 3000 hlásičů

Moravskoslezský kraj zakoupil hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého za více než 1 a půl milionu korun. Zdarma je získají senioři starší 65 let, kteří bydlí v Moravskoslezském kraji. Tato akce navazuje na úspěšný projekt z roku 2017, kdy kraj pro seniory nakoupil 1100 hlásičů.

„Díky těmto moderním hlásičům zvyšujeme bezpečnost našich občanů. Jsem rád, že hlásičů v domácnostech přibývá. Rozdává je nejen Moravskoslezský kraj, ale také jednotlivé obce a města. V minulém roce díky hlásičům vyrazili moravskoslezští hasiči k celkem 97 případům, s nadsázkou lze říci, že je to skoro stovka zachráněných lidských životů. V lednu tohoto roku bylo takových výjezdů už 15. Jsem přesvědčený, že má nákup těchto zařízení velký smysl,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a upřesnil, že kraj pořídil 1390 kusů hlásičů požáru a 1690 detektorů oxidu uhelnatého.

Hlásiče kraj distribuuje prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Společně, která provozuje většinu Senior Pointů v regionu. „Senioři se na hlásiče chodí velmi často ptát. Když jsme je měli před rokem, vydali jsme je během několika dnů. Na další várku lidi opravdu čekali, zájem mají hlavně o detektory na CO. Ty si odnášejí hlavně domkaři. Lidé z bytů častěji dostávají hlásiče požáru. Jsou za ně moc rádi, říkají, že se doma cítí mnohem bezpečněji,“ řekla předsedkyně Krajské rady Seniorů České republiky Zlatuška Paršová, která je zároveň asistentkou ve frýdecko-místeckém Senior Pointu.
[...]

Související témata ...

Bydlení, domácnosti

Moravskoslezský kraj

/ další dobré praxe

Kontakt...

Petr Strakoš

Nejčtenější dobrá praxe