• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Ostrava: "Hodinový vnuk" - studenti a senioři spojili síly

Podzimní část unikátního projektu Hodinový vnuk, v němž studenti krajských středních škol a členové klubu seniorů pomáhají klientům domovů pro seniory, odstartovala včera v Bohumíně.

Projekt za podpory Moravskoslezského kraje a hejtmana Miroslava Nováka připravil Spolek Počteníčko.

Studenti krajských středních škol a členové klubu seniorů budou v rámci "Hodinového vnuka" jednou týdně navštěvovat klienty domovů pro seniory v Bohumíně. Budou společně podnikat aktivity, které seniorům zpříjemní život v ústavu - povídat si, hrát společenské hry, předčítat, poslouchat hudbu, nebo si společně vyjdou na vycházku do okolí a další.

"Jde nám o mezigenerační spolupráci, propojení energie a nadšení mladých se zkušenostmi a znalostmi dříve narozených. Ukázku toho, jak lze společně pomáhat těm, kteří to potřebují. Studenti se tak na hodinu týdně stanou vnukem či vnučkou klientů domovů pro seniory. S trochou nadsázky se dá říci, že do každého ze tří domovů v Bohumíně přijdou jednou týdně vnučky a babičky, které navštíví své prababičky," vysvětlil předseda Spolku Počteníčko Ivan Sekanina, s tím, že Hodinový vnuk je součástí seniorského aktivizačního programu Stárnout s chutí, který letos v Moravskoslezském kraji a dalších regionech Spolek Počteníčko nabízí.

[...]

Nejčtenější dobrá praxe