• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Poděbrady: Ocenění za revitalizaci Havířského kostelíku

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo vítěze soutěže Památka roku 2023, kam díky vítězství v krajském kole soutěže postoupila revitalizace Havířského kostelíka v Poděbradech. Vyhodnocení a předání ocenění proběhlo v rámci Konference Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ve Vysokém Mýtě.

Do soutěže se letos přihlásilo 43 objektů, 23 v kategorii malá obnova (do 2 mil. Kč bez DPH) a 20 těch, kde náklady přesáhly dva miliony korun, v té soutěžil i Havířský kostelík. Revitalizace Havířského kostelíka sice v celostátním finále ve své kategorii nezvítězila, přesto naše město neodjede z Vysokého Mýta s prázdnou. Starosta města Roman Schulz a místostarosta Ladislav Langr převzali za revitalizaci Havířského kostelíka ocenění a titul Památka roku 2023 Středočeského kraje, který byl kostelíku udělen na začátku února. Celostátním vítězem kategorie velká obnova se stala jízdárna ve Světcích u Tachova.

Havířský kostelík si budete moci výjimečně prohlédnout v sobotu 20. dubna od 13 do 16 hodin v rámci akce Brány památek dokořán.
[...]

Související témata ...

Kulturní dědictví, památky

Poděbrady

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe