• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Poděbrady: Setkání dětských parlamentů na radnici

Na radnici se 23.5. 2024 setkali zástupci dětských parlamentů.

Na 50 žáků a současně zástupců dětských parlamentů z místní ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ J. J. Ryby z Rožmitálu pod Třemšínem se dnes setkali na poděbradské radnici, kde je přivítal místostarosta Ladislav Langr. Společně zde diskutovali nad tématy ze školního, ale i mimoškolního prostředí, přednesli prezentace o svých školách a městech a podělili se se svými vrstevníky o zkušenosti, které nabyli v rámci různých školních projektů.

Prezentace žáků obou škol byly ve velké míře zaměřeny na charitativní činnost, přírodu a ekologii. Školy si navzájem předaly inspiraci, do jakých oblastí je možné své aktivity do budoucna ještě nasměrovat.

Během návštěvy na radnici si žáci mohli vyzkoušet hlasovat pomocí hlasovacího zařízení, k jehož ovládání jim podal stručnou instruktáž právě pan místostarosta. Vtipnými komentáři pak doplňoval výsledky hlasování. Děti se vyjadřovaly k tématům ze školního prostředí, jako např. zkrácení letních prázdnin na 1 měsíc a přidání 1 měsíce prázdnin v zimě, zavedení školních uniforem, zkrácení školního týdne na 4 dny, zrušení pravidel českého pravopisu či výuky matematiky, zvýšení hranice plnoletosti apod.

Přátelské a inspirativní setkání členů dětských parlamentů poděbradské ZŠ TGM a rožmitálské ZŠ JJR ukázalo, že dnešní mládež není lhostejná vůči okolnímu světu, že chce poznávat nové a prozkoumávat mechanismy již objeveného, že chce být nápomocná a aktivní, že se chce nechat inspirovat a obohacovat a hlavně nezapomíná, že důležitým pojítkem všech těchto aktivit. je především zábava.
[...]

Poděbrady

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe