• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Police (u Val.Meziříčí): Obec přátelská seniorům

Police zvítězily v celorepublikové soutěži "Obec přátelská seniorům 2020" a obdrží 500 000 Kč na proseniorské aktivity

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo soutěž „Obec přátelská rodině a seniorům 2020“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky.

Po úspěchu v minulém roce, kdy Police vyhrály 1. místo v kategorii "Obec přátelská rodině 2019" jsme se přihlásili do kategorie zaměřené na seniorské aktivity. A i letos se těšíme velkému úspěchu! Police zvítězily v I. kategorii do 1000 obyvatel a získaly finanční odměnu ve výši 500 000 Kč.

Díky výhře vznikne nové SeniorINFO - kontaktní místo pro seniory s novým zázemím i knihovnou. Po celý rok se v rámci akce Polická SeniorKARTA - Aktivní senior snažíme podpořit a motivovat naše seniory sbíráním bodů za kulturní, vzdělávací a pohybové aktivity, které jsou zahrnuty i do rozpočtu soutěže. Jsme si vědomi toho, že aktivita nesmí být brána jako samozřejmost a velice si toho od našich občanů cenníme. Při slavnostním otevření kontaktního centra bude uspořádaná vernisáž z historických fotografií polických občanů a bude pokřtěna nová pamětní kniha sestavená ze svatebních fotografií polických občanů. Na konci roku budou pak nejaktivnější senioři odměněni lázeňským pobytem a dalšími dárkovými poukazy.
[...]

Police (u Val.Meziříčí)

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe