• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Prachatice: Den s Květou - akce pro seniory

Díky výletům seniorů pro radost a zapojením se do celostátní soutěže Nadace Konta bariéry projektu SenSen o Den s Davidem Hufem (pěší turistika) získali prachatičtí senioři 3. místo v ČR. 1. 2. 2017 měl proběhnout v Prachaticích Den s Davidem Hufem, ale pro nepřízeň počasí se cvičitel nedostavil. Organizátoři měli dvě možnosti. Akci zrušit anebo alternovat. Náhradní řešení jsme nazvali: Den s Květou.

Skvělou náhradou, byť s trochu jiným zaměřením, byl Den s Květou (s reflexní terapeutkou Květou Kadlecovou a Hankou RH+, SeniorFit trenérkou). Přes 30 cvičenců, žen i mužů, se zapojením i několika mladších osob, se zdravotním postižením, se po úvodních slovech o životní energii, začalo cvičit a energii přijímat. Květa Kadlecová prošla všechny dráhy čaker (čakry jsou energetická místa, aby bylo lidské tělo zdravé, musí jeho čakry správně fungovat, být v rovnováze a přijímat bioenergii., pokud jsou všechny čakry v harmonii, je harmonický i život člověka), vybídla ke kruhovému tanci, použila muzikoterapii. V tělocvičně se hledal živel ohně, vody, země i vzduchu.

Závěr patřil vedení cvičení samotnými seniory, kteří jednotlivě ukázali cviky, které rádi cvičí, a mohou být prospěšné i ostatním Nechyběla dechová cvičení, protahování rukou, nohou, rovnováhy…

Zdravé město Prachatice společně s Klubem SenSen Prachatice podpořili tuto sportovní a vzdělávací aktivitu a ukázali další směr ke kvalitě života ve vyšším věku.
[...]

Prachatice

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe