• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Prachatice: "Vánoční senior taxi" aneb město a okolí z okénka autobusu

Další výjezd pro své imobilní členy pod názvem „Vánoční senior taxi, aneb Prachatice a okolí z okénka autobusu„ připravila Městská organizace Svazu důchodců v Prachaticích.

Senioři, kteří mají problémy s pohyblivostí se usadili do dvou mikrobusů a z okénka a s neskrývaným nadšením mohli pozorovat trasu, kterou pro ně připravili organizátoři a kteří si pro účastníky přijeli až před jejich bydliště. Projeli všechny prachatické bytové okrsky, průmyslovou zónu na Krumlovské, ale také v kasárnách a senioři projevovali údiv nad moderní zástavbou, která lemuje Prachatice. Minibusy zajely také i mimo Prachatice, Kahov - Podolí – Oseky- Kratušín - Lažiště- Dvory- Husinec-Ostrov-Staré Prachatice. Během dvouhodinového výletu bylo slyšet vzpomínky a proto mohli porovnávat, jak se Prachatice změnily v proměnách času, kdy oni mohli chodit na dlouhé vycházky a teď jsou bohužel díky své imobilitě odkázáni pouze na nejbližší okolí svého bytu.

Městská organizace má více jak 420 členů a ne všichni se mohou všech aktivit zúčastňovat a proto si tuto aktivitu se Seniorským taxi účastníci velice pochvalovali a organizátoři z Městské organizace Svazu důchodců slibují, že další výjezd pro imobilní členy uskuteční na jaře 2014.
[...]

Prachatice

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Aktivitou proti stárnutí

Chrudim

Centrum pro rodinu

Hodonín

Ruku v ruce aneb den sociálních služeb a zdraví

Hlučín

Domácí paliativní péče - pilotní projekt

Valašské Meziříčí

Vytvoření Domu sociálních služeb

Valašské Meziříčí

Rada dobrovolnických center Ústeckého a Karlovarského kraje

Ústí nad Labem