• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Prachatice: Výzva "Přeplavme svůj La Manche"

Tradiční sportovní výzva Přeplavme svůj La Manche; se opakuje každoročně od roku 2015. Při ní za jediný měsíc (únor) můžeme zdolávat vzdálenost 34 km, která odpovídá délce lamanšského průlivu v nejužším místě. Prachatice se již po desáté také do výzvy zapojí.
Letos je zahájení celoměsíčního plavání připraveno v Prachaticích na 2. února (pátek) 2024 od 13:00 hodin v Plaveckém bazénu v Prachaticích, U Stadionu 261, Prachatice. Na zahájení přijdou zajímaví hosté: Arnošt Petráček, paralympionik, Honza Bauer, starosta města, Martin Čejka, kouzelník …

Připraveny jsou pro zájemce závody jak jednotlivců, tak dvojic, i mezigeneračních dvojic pro seniory s vnoučaty, pravnoučaty… Po celý měsíc se můžete zapisovat do archu na pokladně v bazénu a společně tak přispět k zdravému výsledku. Pojďme společně přeplavat za únor 2024 La Manchce. V únoru máme jeden den, díky přestupnému roku, navíc.

V roce 2023 senioři za měsíc únor přeplavali v rámci celostátní kampaně Přeplav svůj La Manche 10,1 x a získali tak 3. místo v ČR.

Kampaň každoročně vyhlašuje SenSen Nadace Charty 77. Finančně a organizačně akci zajišťuje město Prachatice, SeniorPoint Prachatice a Sportovní zařízení města Prachatice.

Akce je načasována na pololetní prázdniny, čas, kdy senioři navštěvují pravidelně plavecký bazén, takže – 2.2.2024 se v jednu uvidíme u vstupu do bazénu. Vezměte s sebou své přátele. Ve dvou se to lépe plave.
[...]

Prachatice

/ další dobré praxe

Kontakt...

Hana Rabenhauptová

Nejčtenější dobrá praxe