• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Praha 10: Žákovské návrhy ke zlepšení života v MČ

Radnice městské části Praha 10 přivítala ve svých prostorách Sněm žáků Desítky. Mladí lidé předložili vedení úřadu své podněty, jak život v městské části zlepšit a udělat z Desítky ještě příjemnější místo, ve kterém se bude každý cítit bezpečně. Debatovalo se o celé řadě nejrůznějších témat, jako byla zeleň, posílení bezpečnosti v městské hromadné dopravě, větší podpora kultury a sportu nebo bezpečnost kolem škol a smysluplnější trávení času během školních přestávek. Praha 10 bere názory nastupující generace vážně a na vybrané projekty už dokonce shání finanční prostředky.

Jako každá jiná městská část, tak se i Praha 10 snaží plnit svůj program, se kterým šla do voleb. Pro vedení městské části je názor občanů důležitý a to i těch, kteří ještě volit nemohou. A proto na radnici uspořádala setkání Sněmu žáků Desítky, aby si vyslechla, co mladou generaci trápí a jak by její zástupci rádi městskou část vylepšili.

"Je to vlastně parta, která se zajímá o život kolem sebe, zajímají se o to, jak to funguje na Praze 10, jaké věci by se daly zlepšit, trénují si tam takové základní teoretické principy, učí se participovat, učí se prosazovat své názory na věci a koneckonců přináší i řadu podnětů, které jsou úspěšné," řekl Martin Valovič (ODS) - starosta MČ Praha 10.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe