• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Praha 21: Stavba nové cyklostezky k nádraží

Taky jste měli pocit, že si na asfaltce při cestě z centra Újezda na nádraží spíš zlomíte nohu, než dojdete do cíle? Nebo že na kole ze sebe vytřesete duši? A na koloběžce nebo s kočárkem? O tom se už vůbec nedalo ani mluvit. Štvalo nás to mnoho let stejně jako vás, proto pro vás máme skvělou zprávu!

V pondělí 8.8. 2022 byla zahájena dlouho očekávaná realizace cyklostezky mezi Újezdem nad Lesy a nádražím Klánovice. Jistě vás budou zajímat parametry stezky a taky harmonogram prací. Stezka bude dlouhá 570 m a široká 3 m, resp. 2,5 m. Stezka bude zúžena na 2,5 m v úseku před propustkem z důvodu terénních podmínek a nedostatečného prostoru. Povrch stezky bude asfaltový v zapuštěných obrubnících. Již začaly práce na opravě krajnice v ul. Staroklánovická, které budou probíhat cca 8 dní. Během této doby bude vybudován provizorní chodník na druhé straně komunikace, následně budou zahájeny práce na přeložkách sítí, které potrvají cca 3 týdny. Poté zahájíme práce na výstavbě samotné cyklostezky. Předpokládaný termín ukončení prací je 10.12.2022. Po dobu realizace všechny prosíme o opatrnost a ohleduplnost při pohybu v okolí stavby.

„Jsem rád, že se podaří ještě letos dotáhnout další z důležitých projektů do realizace. Jednání nebyla jednoduchá a já děkuji všem, kteří v této věci pomohli a především TSK Praha za ochotu stavbu realizovat,“ říká Milan Samec, starosta MČ.
[...]

Kontakt...

Helena Gryčová

Nejčtenější dobrá praxe

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín

"Plán pro chodce" motivuje k procházkám po městě

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Lávka pro cyklisty a pěší - podle námětu veřejnosti

Hodonín

Nabíječka pro elektrokola u IC

Kopřivnice

Kulatý stůl "Bariéry"

Hodonín