• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Praha 21: Újezdská akademie volného času

Vzdělávací cykly jsou určeny pro občany všeho věku. Přednášky jsou např. z oblasti umění, hudby, dějin, zajímavých osobností. Každého cyklu se účastní mezi 60 - 70 zájemci, převážně seniorského věku. Cena přednášek je 250 Kč/osoba za celý cyklus (jeden cyklus má 4-6 přednášek). Další přednáška proběhne v pondělí 9.10.2023 od 10:00 do 12:00.

Aktuálně máme již XXXIII. ročník Újezdské akademie, který začal v polovině září. Právě probíhá cyklus přednášek s lektorem Martinem Kratochvílem, hudebníkem, producentem, ale také cestovatelem a filmařem. Představí nám dokumentární filmy o přírodě, lidech a náboženství až z druhé strany naší zeměkoule, na nichž se podílel. Podíváme se za památkami Indie, Himálaje, Habeše; čeká nás setkání s netradičními zvyky místních obyvatel; nahlédnutí do tajů hinduismu, buddhismu a dalších východních náboženství…

Nádavkem pak 23. října Mystérium hudby – zasvěcené povídání a improvizovaný koncert věhlasného uskupení Duo Jazz: Martin Kratochvíl – klávesové nástroje (doktor filozofie) a Tony Ackerman, virtuózní kytarista (doktor hudebních věd na Harvardu). Budeme moci, i s výkladem, nahlédnout do tvořivé duše pánů muzikantů, nechat se unášet čaromocnou hudbou. Mimořádný koncert dua Kratochvíl&Ackerman proběhne – ostatně jako všechny přednášky Újezdské akademie – v Polyfunkčním domě (dříve Level), a to od 10 hod.

Újezdskou akademii pro vás připravuje Petr Mach ve spolupráci s Úřadem MČ Praha 21 a DDM.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe