• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Prostějov: Charitativní akce pro Klokánek

Akci organizují občanské sdružení Pomáháme tancem a Okrašlovací spolek Prostějov, který nabízí možnost poslechu zdarma za správnou odpověď zveřejněnou na webu.
Otevření prostějovské pobočky Klokánku je otázkou financí. Protože se stále nedostávají, do věci se vložila radní Milada Sokolová. Na její popud bude v září v Městském divadle hrát Hradišťan s Jurou Pavlicou. S populární kapelou si zazpívají i prostějovské Proměny. Výtěžek koncertu poputuje právě na konto Klokánku.
Prvotní nápad na organizaci koncertu přinesl kolega z občanského sdružení Pomáháme tancem. Dnes už je jasno, že Jura Pavlica zahraje s kapelou 18. září v Městském divadle v Prostějově. Protože Klokánek by se měl koncem tohoto nebo začátkem roku otevírat, budova se musí rekonstruovat. A k tomu přispěje výtěžek ze vstupného. Organizátoři se hodlají obrátit i na místní firmy, aby pomohly s financováním samotného koncertu. Finanční výtěžek koncertu bude předán pracovnici z Fondu ohrožených dětí.Podařilo se jí domluvit i další věc. Společně s Hradišťanem si zazpívá i pěvecký sbor Proměny. Muzika Hradišťanu a společné vystoupení se souborem Proměny určitě zapůsobí na diváky tak, že podpoří prostějovský Klokánek přímo na místě.
Dlouhodobým cílem občanského sdružení je získávání finančních prostředků pro potřebné prostřednictvím pořádání kulturních akcí. Tento koncert je akcí, která má pomoci dobré věci a bude přínosem pro děti.
Město Prostějov darovalo v roce 2012 Fondu ohrožených dětí dům se zahradou v Zahradní ulici v Prostějově.

[...]

Prostějov

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe