• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Prostějov: Jarní dny zdraví

Zdraví na prvním místě! S tímto heslem jsme v krásných prostorech Divadelní restaurace, která je součástí Národního domu letos přivítali všechny věkové kategorie našich spoluobčanů, kteří se zajímají o své zdraví a prevenci především. Ve dnech 13. a 14. května 2024 se zde uskutečnily JARNÍ DNY ZDRAVÍ. Tuto oblíbenou akci obnovilo statutární město Prostějov ve spojení se Zdravým městem Prostějov, nemocnicí AGEL Prostějov a spoustou dalších, kteří se ochotně do akce zapojili.
V obou uvedených dnech mohl kdokoliv zdarma využít bezplatného měření krevního tlaku, cukru, tělesného složení a také měření očí. K dispozici byl v tuto dobu Fyzioterapeut a nutriční specialista pro individuální konzultace, nebo celkový pohled a analýzu.

13. května bylo možné využít individuální analýzu dechu, nebo se zapojit do přednášky na téma "Zdravé dýchání", kterou vedla certifikovaná lektorka Ing. Veronika Richter.

14. května si mohl každý nechat profesionálně změřit chodidla a využít podoskopii. Odpoledne proběhly další dvě přednášky. První, kterou vedla Mgr. Podhorná s názvem „Bylinky v prevenci civilizačních onemocnění“. Další, pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Renaty Zaťkové, se zaměřila na téma "Barefoot, zdravé obouvání".
Všechny čekalo i překvapení. Každý si mohl vyzkoušet relaxaci pomocí virtuální reality. Divadelní restaurace si pro Jarní dny zdraví připravila vždy jedno speciálně zdravé menu.

[...]

Prostějov

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe