• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Prostějov: Strážníci pro seniory - jak si poradit s bezpečností?

Skupina prevence Městské policie Prostějov pravidelně navštěvuje zařízení pro seniory ve městě i v našem regionu např. Němčice nad Hanou, s otázkou udržitelnosti bezpečnosti a ochrany zdraví obyvatel. Bylo tomu tak i v roce 2014 a další návštěvy proběhnou i v roce 2015. Hlavní náplní každého setkání je upozornění na problémové situace, do kterých se může dostat každý z nás.
Strážníci upozorňují přítomné na nejdůležitější situace a možnosti vzniku problémů v běžném životě. Setkání probíhá vždy v přátelské atmosféře. Proto mají strážníci připravenou prezentaci v programu PowerPoint, aby se mohli vracet k některým problémům či ilustračním snímkům a mohou ukázat problémová místa i situace na fotografiích, a každý si tak může uvědomit i svou případnou neopatrnost. Účastníci těchto akcí se nejvíce zajímají o problematické až rizikové přechody, o dopravní předpisy, zásady bezpečného chování venku, jak bezpečně nakupovat a na co si dávat pozor v supermarketech, na zásady bezpečného chování doma, na podomní i pochůzkový prodej.
Kdo chce, si odnese spoustu nových informací i poučení. Reflexní samolepka na kolo je konkrétním opatřením vzešlým z tohoto setkání. Pokud si ji každý nalepí na kolo, tak pochopili význam rizik, která na nás číhají.
[...]

Prostějov

/ další dobré praxe

Kontakt...

Adámková Jana

Nejčtenější dobrá praxe