• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Rokycany: Město se poprvé zapojí do výzvy "Pěšky do školy"

Každé šesté dítě v Česku trpí obezitou a každé čtvrté je voženo do školy autem. Na tuto skutečnost a také na neúnosnou dopravní situaci před českými školami reaguje osmý ročník zářijové výzvy Pěšky do školy.

Politik Zdravého města Rokycany a zároveň ředitel Základní školy T. G. Masaryka Rokycany Lukáš Rada vyzval ředitele základních a mateřských škol v Rokycanech, aby se letos připojili do této výzvy. Za Rokycany jsou přihlášeny prozatím Mateřská škola Školní, Rokycany (ta se zapojila i vloni) a nově Základní škola T. G. Masaryka.

Celorepubliková výzva Pěšky do školy konaná v rámci Evropského týdne mobility (16. – 20. září 2024) má za cíl nejen přivést děti k pravidelnému pohybu, ale také zvýšit dopravní bezpečnost v okolí škol. Aktivní formy dopravy, tedy například právě cesty do a ze školy, patří mezi jeden z pilířů nové národní koncepce podpory pohybu dětí, žáků a studentů, kterou nedávno schválila vláda.

Školy mají o výzvu, která jim pomůže „rozpohybovat“ děti, stále větší zájem. „Těší nás, že počet zapojených škol rok od roku stoupá. Zatímco před osmi lety to byly pouhé tři školy, loni jich bylo již 439 z 270 obcí z celé České republiky, celkem tedy přibližně 100 000 dětí,“ uvedla koordinátorka projektu Marie Čiverná z organizace Pěšky městem.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe