• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Rožnov p.R.: "Rožnovská rodinná výzva" - aktivní volný čas

Od srpna do září čeká na všechny rodiny ve městě Rožnovská rodinná výzva. Jejím cílem je nabídnout rodinám ve městě aktivity a činnosti, při kterých si různí členové rodin od dětí přes rodiče až třeba po prarodiče najdou čas sami na sebe a stráví společné chvíle aktivně, zábavně a hlavně venku v přírodě. Například bude v Rožnově probíhat také hra, jejíž úkolem bude navštívit pětici míst v Rožnově a okolí, vyplnit hrací kartičku, za kterou děti dostanou malý dárek. Jedná se o jednu z částí projektu „Město přátelské rodině“, který byl vyhlášen Ministerstvem práce a sociálních věcí pro města do 50 tisíc obyvatel.

Město Rožnov pod Radhoštěm se účastnilo projektu „Město přátelské rodině“ do 50 000 obyvatel. Tento projekt byl vyhlášen Ministerstvem práce a sociálních věcí, a Rožnov pod Radhoštěm získalo finanční dotaci 1 500 000 Kč. „V rámci tohoto projektu bychom chtěli uspořádat různé akce pro rodiny, společné výzvy, ale také trochu ulehčit a zpříjemnit život v Rožnově,“ řekl místostarosta města Jan Kučera.

Jednou z činností tohoto projektu je „Rožnovská rodinná výzva“, která bude probíhat od srpna do konce září tohoto roku. „Cílem této výzvy je podpořit rodiny v trávení volného času spolu venku v přírodě, na výletech, a ne doma u počítače a mobilů. Proto bychom chtěli podpořit rodiny s dětmi, ale třeba i babičku s vnoučaty, aby navštívili blízká místa v Rožnově pod Radhoštěm. Stačí si v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí vyzvednout kartičku, kde jsou pravidla výzvy a místa, kam se rodiny mají vydat na výlet. Na kartičce najdou pět míst v okolí Rožnova, na kterých musí získat razítko. Po nasbírání pěti razítek z příslušných míst odevzdají vyplněnou kartičku zpět do infocentra a dítě si vybere malou odměnu jako dárek,“ vysvětluje model hry hlavní koordinátorka projektu Iveta Dorotíková.
[...]

Rožnov p.R.

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín

Správcovství hřišť u základních škol

Litoměřice

Sportovní hry seniorů

Mladá Boleslav