• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Štětí: Aktivity Rady seniorů

Rada seniorů města Štětí informuje o již proběhlých akcích - snažíme se seč můžeme, abychom život našich seniorů udělali zajímavějším ať již různými výlety, účastí na sportovních kláních i dalším vzděláváním.

Naše město navštívila i Rada seniorů Ústeckého kraje a její členové byli překvapeni kvalitou péče a bydlení v obou pečovatelských domech i tím co vše se v našem městě pro seniory dělá.

Na fotografii jsou naši senioři na návštěvě v Lucembursku, během čtyř dnů ho projeli křížem krážem. Dalších 100 osob bylo dubnu na výletě Oybinu, 80 lidí na Špulce a Jemništi a nyní odjíždíme se skupinou 50 osob do maďarských lázní.

Ani v zimním období nezahálíme a pořádáme pro seniorskou populaci zajímavé akce. 2.2. jsme byli v Praze v divadle na Plese upírů. 3.2. navštívili naši senioři Bad Schandau a vykoupali se ve zdejších termálních lázních. Na 16.2. připravujeme exkurzi do výrobního závodu Škoda Mladá Boleslav, 24.2. výlet na zámky Hluboká a Ohrada se zoo a novou expozicí mravenců. 10.3. nenáročná procházka ( cca 7 km ) po okolí za rozkvetlými sněženkami, 17.3. opět exkurze, tentokrát prohlídka do Národního divadla.

Snažíme se, aby naši senioři měli dostatek pohybu i získávali nové vědomosti.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe

Mezigenerační soužití

Chrudim

Evropská dobrovolnická služba v knihovně

Ústí nad Labem

Místa ve městě přátelská seniorům

Litoměřice

Senior Point ve městě

Třebíč

Dobrovolník v každém z nás

Prachatice

Školní klub - volnočasové centrum pro všechny

Mladá Boleslav