• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Štětí: Program "Díky, trenére!"

„Po 13 letech co učím ve škole, zažívám nejkrásnější období a je spojené se sportováním dětí. Změnily se. Většina je nadšená, plná zážitků a elánu. Mohou za to autorka projektu trojnásobná olympijská medailistka Květa Jeriová-Pecková, spolu s Michalem Kurfirstem zakladatelé Sportovních družin, a ředitel školy Václav Hladík.“

„Učím na druhém stupni fyziku, matematiku a tělocvik – a musím se s něčím svěřit. Vůbec není pravda, že děti nesportují a jen sedí u počítače. Stačí nabídnout jim zajímavý program,“ pochlubila se redakci Díky, trenére projektem Sportovních družin Alena Francová ze Štětí, kde působí na ZŠ Ostrovní.

Cvičení zaměřená na všestranný rozvoj těla, jeho protažení a posílení. Zábavné hry a soutěže, to byla nabídka pro děti z I. stupně třikrát týdně po 90 minutách. Poté, co se ve škole rozneslo, jak je to bezvadné, začaly mít zájem o sportování odpoledne po vyučování i děti z II. stupně. Když se k nápadu s družinami přidaly i další dvě školy ze Štětí, bylo jasné, že tolik dětí, pedagogů a trenérů je třeba dát dohromady. A tak vzniklo ve spolupráci s nedalekým Národním olympijským centrem vodních sportů Sportcentrum Labe, které funguje pro všechny děti ze Štětí a okolí. V současnosti je v něm kolem 170 dětí.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Chrudim

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Chrudim

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín