• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Týnec n.S.: Workoutová exhibice

V dnešní době, kdy je brán zřetel na trávení volného času venku a v přírodě nejen kvůli šíření pandemie COVID-19, je důležité zajišťovat ve městě další sportovní a volnočasové aktivity. Tou další sportovní venkovní aktivitou se od října 2021 stalo workoutové hřiště na Farském kopci v Týnci nad Sázavou.

Aby Město Týnec nad Sázavou nalákalo co nejširší veřejnost k venkovnímu cvičení, uspořádalo na workoutovém hřišti exhibici. 22.4.2022 pozvalo profesionály ve streetworkoutu, kteří předvedli na hřišti zajímavé cvičební/posilovací kousky, dále ukázali na kterých prvcích konstrukce jak cvičit a na závěr uspořádali soutěže pro zájemce.

Přínosem workoutového hřiště je cvičení s vlastní vahou a rozvoj síly a vytrvalosti. Cvičení s vlastní vahou je pro tělo mnohem vhodnější než cvičení se závažím. Nenamáhají se tolik vazy ani šlachy a je daleko šetrnější ke kloubům.

Původní nápad vybudovat workoutové hřiště v Týnci nad Sázavou pocházel z návrhu do participativního rozpočtu v roce 2021, odkud ho Město Týnec nad Sázavou převzalo a téhož roku požádalo o dotaci ze Středočeského kraje. Vzniklo tak další místo aktivního odpočinku, na kterém by mohli občané sami nebo se svými dětmi trávit volný čas a i v rámci sportovních oddílů upevňovat svoji fyzickou zdatnost. Využívat ho mohou i další návštěvníci města – např. vodáci, kteří v letním období do našeho města přijíždějí. Workoutové hřiště je veřejně přístupné.
[...]

Týnec n.S.

/ další dobré praxe

Kontakt...

Alena Pivoňková

Nejčtenější dobrá praxe

Kanton ŽENEVA: Veřejná prostranství přístupná seniorům

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Kanton VAUD: Příměstský přírodní park

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Učíme se zdravě sedět a cvičit

Chrudim

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín

Správcovství hřišť u základních škol

Litoměřice

Sportovní hry seniorů

Mladá Boleslav