• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Ústecký kraj: Labská stezka je vzorem koordinované cykloturistiky

Koordinační skupina Labské stezky v České republice se tentokrát sešla v Ústeckém kraji. Nechyběli zástupci všech regionů, kterými tato dálková cyklotrasa prochází, tedy Královéhradeckého, Pardubického, Středočeského a Ústeckého, ani Nadace Partnerství, která je koordinátorem stezky v republice, a DA České středohoří, která se o stezku stará v Ústeckém kraji.

Hlavním zdrojem informací o Labské stezce v celé její délce je tradičně vydávaný Handbuch, tedy průvodce po stezce pro rok 2020. Ten byl slavnostně pokřtěn na veletrhu Holiday World Praha a v době omezení kvůli epidemii proběhla jeho distribuce po krajích, aby byl dostupný pro turisty a návštěvníky stezky v době hlavní letní sezóny. Handbuch už také používá nové česko – německé logo stezky. V průvodci jsou informace nejen o službách v okolí stezky, ale také o mostech, přívozech, servisech ad.

Dalším bodem jednání byla příprava výroční konference Labské stezky. Ta se uskuteční 14. – 15. září na území Ústeckého kraje v Roudnici nad Labem. „Konference bude mezinárodní, tedy s účastí kolegů z Německa. Chceme tím podpořit a prohloubit přeshraniční spolupráci a prezentovat Labskou stezku jako trasu skutečně evropského významu,“ řekl Pavel Hajšman, vedoucí odboru regionálního rozvoje v Ústeckém kraji. Kromě konference a cykloexkurze je připravené také slavnostní otevření nově budovaného úseku Račice – Hněvice, který je aktuálně ve výstavbě. Kromě dvou úseků, které realizuje v letošním roce Ústecký kraj, se staví i na dalších místech. V Pardubicích bude letos dokončená cyklolávka v Rosicích, ve Středočeském kraji se jeden úsek realizuje a další 15km úsek by měl být v letošním roce zahájený.
[...]

Ústecký kraj

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín

"Plán pro chodce" motivuje k procházkám po městě

ŠVÝCARSKO / Switzerland

Lávka pro cyklisty a pěší - podle námětu veřejnosti

Hodonín

Nabíječka pro elektrokola u IC

Kopřivnice

Kulatý stůl "Bariéry"

Hodonín