• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Valašské Klobouky: Fairtradový banánovník u gymnázia

Na ulici Komenského se přes noc objevil „banánovník“. Papírové banány, které ozdobily místní strom (javor), informovaly o spuštění nové webové interaktivní stránky Příběh banánu. Akce se konala v rámci kampaně Za férové banány, kterou koordinuje Ekumenická akademie. Klobucký banánovník vytvořili studenti Gymnázia Valašské Klobouky.

V pondělí ráno mohli kolemjdoucí na ulici Komenského spatřit nezvykle ozdobený strom. Nešlo o netradiční vánoční ozdoby, ale žluté papírové banány s odkazem na novou interaktivní webovou stránku o příběhu našeho nejoblíbenějšího tropického ovoce. Akce proběhla na dalších 45 místech ČR.

„Příběh banánů je interaktivní webová stránka o lidech, kteří pěstují banány, ale i o firmách, které banánový trh ovládají. Obsahuje videa, fotky, animace a příběhy, které vznikly na základě naší letošní návštěvy banánových plantáží v Kostarice a Panamě,“ uvádí Pavla Kotíková, koordinátorka kampaně Za férové banány a spoluautorka dokumentu. Cílem dokumentu je také motivovat české spotřebitele, aby požadovali po supermarketech, ve kterých nakupují, eticky vypěstované banány, například ty se známkou FAIRTRADE.

“Zapojením se do kampaně Za férové banány a vytvořením banánovníku chceme dát najevo, že je pro nás důležité, aby lidi, kteří pěstují naše jídlo, například banány, mohli žít důstojně. Proto usilujeme o titul Fairtradové školy.” Gymnázium Valašské Klobouky
[...]

Valašské Klobouky

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe