• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Valašské Klobouky: Férová snídaně - bio, fairtrade a domácí dobroty

Vůně čerstvě pražené kávy, fairtradové a lokální suroviny, bio zelenina a ovoce, domácí kulinářské produkty, piknik pod širým nebem a báječná atmosféra akce, na které byste neměli chybět… Taková bude Férová snídaně, letos poprvé v režii Zdravého města Valašské Klobouky a zdejšího gymnázia. Vybaveni vlastnoručně připravenými dobrotami a dekou na piknik se jí můžete zúčastnit v sobotu 14. května od 9 hodin na nádvoří Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

„Srdečně zveme naše občany, jejich rodiny, přátele, kolegy a známé, aby se k Férové snídani připojili. Stačí přijít s dobrou náladou, dekou k sezení a nějakým doma připraveným jídlem s využitím lokálních, bio nebo fairtradových surovin. Společně podpoříme správnou věc a příjemně posnídáme,“ pozvala starostka Zdravého města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Férová snídaně je pořádána při příležitosti Světového dne pro fair trade a jejím smyslem je vyjádřit zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec. „Snídaňovým piknikem s fairtradovými a lokálními výrobky chceme dát najevo, že podporujeme zboží vyrobené v důstojných podmínkách,“ vysvětlila starostka. Podávat se proto bude fairtradová káva a čaj a k ochutnání budou i různé bio produkty.
[...]

Valašské Klobouky

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe