• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Valašské Klobouky: Univerzita třetího věku

První posluchači Virtuální Univerzity třetího věku se počátkem února sešli ke slavnostnímu zahájení výuky v Městské knihovně Valašské Klobouky. Do studia se dalo celkem 23 seniorů a 1 invalidní důchodce, kteří za novou možností vzdělání do Valašských Klobouk často i dojíždějí. Zájmové vysokoškolské studium umožňuje spolupráce knihovny s Provozně-ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze.

„Spektrum vzdělání, kterého mohou lidé ve Valašských Kloboukách dosáhnout, postoupilo o další studeň. Vedle předškolního a základního vzdělání zde studenti pokračují na různé středoškolské obory s výučním listem a maturitou, nově ale mohou dospělí absolvovat taktéž zájmové vysokoškolské vzdělávání. Moderní metody výuky jim přibližují studium do místa bydliště a atraktivními postupy jim otevřou nová poznání v různých oborech,“ vyjádřila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „Přeji všem studentům hodně štěstí a nadšení ze smysluplně stráveného času,“ dodala.

Díky velkému zájmu ze strany studentů mohly být v letním semestru otevřeny hned dva obory, Etika jako východisko z krize společnosti a Lidské zdraví. „Navštěvují je posluchači z Valašských Klobouk, Horní Lidče, Lidečka, Smoliny, Lipiny a Poteče. Z 24 účastníků je 6 mužů a dokonce tu máme 3 manželské páry,“ popsala knihovnice Jana Dorňáková. „Že duševní mládí nesouvisí s biologickým věkem, dokazuje náš nejstarší student, kterému loni bylo 80 let. Za svůj elán a touhu po nových vědomostech si zaslouží náš obdiv,“ poznamenala knihovnice.
[...]

Valašské Klobouky

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe

Centrum zaměstnanosti v mikroregionu

Velké Meziříčí

Přírodovědné centrum s 3D projekcí a planetáriem

Havlíčkův Brod

Akademie pro seniory

Třebíč

"Silní sousedé" - přeshraniční práce s mladými

Ústí nad Labem

Nové PC centrum pro seniory

Český Brod

Vzdělávání seniorů

Vimperk