• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Vsetín: Město rozjelo dodávku potravin seniorům

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu město Vsetín počínaje dnešním dnem rozjelo dodávky nejnutnějších potravin osamělým seniorům nad 65 let. V úterý již dostali někteří z nich nákup do domu. Služba je zdarma, senioři zaplatí pouze hodnotu nákupu.

Šířící se koronavirová pandemie nejvíce ohrožuje na životě osoby ve vyšším věku. „Jsme si vědomi, že pro mnohé z nich se stává problémem zajistit si nákup základních potravin. Ne každý má totiž možnost požádat o pomoc rodinného příslušníka. Právě osamělým seniorům proto město ve spolupráci s dobrovolníky nově nabízí dodávku potravin,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

Žádosti seniorů, kterým nemohou s nákupem pomoci příbuzní, známí nebo pečovatelské služby, eviduje odbor sociálních věcí vsetínské radnice na mobilním telefonním čísle 739 247 908. „Objednávky lze podávat v pracovních dnech od 8 do 11 hodin. V úterý 17. března, je příjem objednávek prodloužen až do 16 hodin. V platnosti zůstává do odvolání. Pro klienty je zdarma, uhradí pouze hodnotu nákupu,“ doplnila místostarostka Hlaváčová s tím, že detailní pokyny poskytnou seniorům pracovnice odboru sociálních věcí přímo při telefonickém hovoru.

„Mimořádné situace si žádají mimořádná opatření a operativní řešení. Mezi ně patří námi zavedená možnost dodávky potravin seniorům. Pracovníci našeho odboru sociálních věcí jsou připraveni reagovat na aktuální potřeby seniorů a ulehčit jim tak nelehkou situaci,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí Anna Blechová.
[...]

Nejčtenější dobrá praxe