Kraj Vysočina: Projekt "Přírodní zahrady"
Projekt měl za cíl přenést a rozšířit myšlenku přírodních zahrad - přírodě blízkého zahradničení z Rakouska.
V každé přírodní zahradě musí být naplněna tři hlavní kritéria: Bez substrátu s rašelinou, bez lehce rozpustných minerálních hnojiv a bez pesticidů. Z 30 dalších kritérií, vztahujících se na založení zahrady a péči o ni, musí být 10 rovněž splněno (např. druhová rozmanitost v přírodním trávníku, ovocná zahrada, využití dešťové vody, živý plot z planých druhů keřů atd.). Na základních a mateřských školách, které projekt přírodních zahrad nadchl, byly realizovány workshopy.
Každý, kdo se o svoji zahradu stará ve spolupráci s přírodou, přináší dobrovolně vlastní příspěvek k ochraně přírody. Přírodní zahrady snižují zátěž životního prostředí. Ty zahrady, které jsou přístupné veřejnosti, přispívají k podpoře turismu. Díky proškoleným poradcům a návazným akcím projekt pokračuje dál. Vznikají nové přírodní zahrady, ať již soukromé, školní či jako veřejná prostranství, které postupně vytváří síť v rámci celé ČR.
[...]
Kontakt...
(Tel: 420 731 440 922)
Zhlédnuto měsíčně 0
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.