Ml. Boleslav: Participativní rozpočet poprvé
V rozpočtu města pro rok 2020 byla poprvé vyhrazena částka 1 milion korun, určena pro takzvané participativní rozpočtování. "Cílem je to, aby lidé sami určili, kam město investuje peníze tak, aby co nejlépe sloužily zdejším obyvatelům a přispěly ke zkvalitnění veřejného prostoru," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek.
Co vám v našem městě chybí, máte tip, jak by se daly městské peníze smysluplně využít? Určitě neváhejte a navrhněte to, třeba právě váš nápad bude zrealizován. Pravidla jsou jednoduchá. Hodnota jednoho projektu nesmí překročit částku 300 tisíc, mělo by jít o projekt, který bude realizován na veřejném prostranství nebo ve veřejně přístupné budově, zkrátka aby z něj měli užitek pokud možno všichni. Může se jednat třeba o vylepšování veřejných prostor, nejrůznější rekonstrukce, doplnění či umístění úplně nového mobiliáře v ulicích, výsadbu zeleně nebo nejrůznější parkové úpravy, instalaci pítek, nové herní prvky na stávajících hřištích či jiných prostranstvích, která patří městu.
[...]
Zhlédnuto měsíčně 3
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.