Pelhřimov: Kulatý stůl zaměstnavatelů osob s mentálním postižením
K první diskuzi u kulatého stolu se koncem listopadu do Domova Jeřabina Pelhřimov sjeli zaměstnavatelé, kteří dávají práci lidem s mentálním postižením - klientům domova Jeřabina nebo tuto možnost zvažují. Setkání se uskutečnilo pod hlavičkou projektu Podpora uživatelů v inkluzi do společnosti po zahájení komunitní formy pobytových služeb.
Diskuze se mimo jiné zúčastnila zástupkyně Hospodářské komory, zástupkyně Týmu podporovaného zaměstnávání FOKUS Pelhřimov a za opatrovníky klientů domova se schůzky účastnil vedoucí sociálního odboru v Humpolci, který významným způsobem pomáhá i v oblasti uplatnění se lidí s mentálním postižením na volném trhu práce. Součástí programu bylo představení činnosti jednotlivých poskytovaných služeb s důrazem na proces získávání pracovních návyků u osob s mentálním postižením v rámci programů Denních stacionářů a Sociálně terapeutické dílny.
„Současní zaměstnavatelé si vzájemně předali zkušenosti a zodpověděli řadu otázek představitelům firem, které by rády do svého kolektivu přivítaly osoby s mentálním postižením a doplnily své pracovní prostředí novou pracovní silou,“ uvedla ředitelka Domova Jeřabina Simona Tomanová s tím, že podobný kulatý stůl uspořádají znovu. „Ještě minimálně jednou v rámci realizace projektu, na kterém budeme pracovat až do září 2019,“ doplnila koordinátorka projektu Lucie Kopečková.
[...]
Zhlédnuto měsíčně 1
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.