Tábor: Město chce mít energie pod kontrolou
Město Tábor dokončilo v závěru roku 2017 první etapu energeticky úsporných kroků. Jednalo se o zpracování i aktualizace energetických auditů všech městských budov, a to nejen legislativou vyžadovaných. Zároveň bylo cílem odhalit skutečnou energetickou náročnost budov v souvislosti s jejich využitím. Součástí energetických auditů je výpočet nákladů na účinná úsporná opatření dané budovy. Tím si úřad vytvořil zásobník efektivních opatření pro celkové zvyšování úspor energií. V návaznosti na audity provádí Město sladění svého postupu zaváděného systému managementu hospodaření energiemi s normou ČSN EN ISO 50001 tak, aby mohl být celý systém následně certifikován certifikačním orgánem CQS dle platných norem. Plán příprav na certifikaci zahrnuje energetická hospodářství nejen samotného městského úřadu, ale také všech městských organizací a mateřských a základních škol zřízených Městem. Celý proces je naplánován do konce roku 2018. Město si od těchto kroků mimo jiné slibuje nižší náklady na spotřebu energií, přiznává si vlastní odpovědnost nejen za snižování emisí při výrobě energií, ale také ho vnímá jako vlastní konkurenční výhodu a součást image moderního města.
[...]
Kontakt...
Ing. Daniel Urbánek
Zhlédnuto měsíčně 2
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.