Tábor: Bioodpad již 12 let - třídicí tašky i biopopelnice
Podstatnou roli v třídění odpadu představuje v Táboře separace bioodpadu. Má velký význam při dodržování cílů třídění, které bude třeba od roku 2025 plnit. Výhodou je však také ekonomika likvidace biologicky rozložitelného odpadu. Koncová cena za jeho využití je výrazně pod cenou za skládkování.
Kolik občanů Tábora třídí odpad? „Přesné číslo asi stanovit nedokážeme. Určitě je situace lepší v lokalitách s rodinnými domy a horší na sídlištích, kde je mezi lidmi větší anonymita a zřejmě i dostatek prostoru v nádobách. Odhadujeme, že třídí tak 70 % lidí,“ uvádí Lenka Koubková, vedoucí Odboru životního prostředí města Tábora.
V Táboře a jeho příměstských částech je rozmístěno celkem 151 hnízd na separovaný odpad. Celkem je zde osazeno 587 kontejnerů. Všechna stanoviště jsou osazena kontejnery na papír, plasty a sklo. Na vybraných stanovištích jsou dále kontejnery na nápojové kartony, kovy, textil a drobné elektrospotřebiče.
[...]
Zhlédnuto měsíčně 4
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.