Ústí n.L.: Pocitová mapa - nástroj participativního plánování
Nástrojem participativního plánování veřejného prostoru může být pocitová mapa, která nabízí možnost zapojit občany do sběru různých podnětů, názorů a dalších informací z různých oblastí města. Základem tohoto nástroje je tvorba otázek, na které obyvatelé odpovídají, a velikost dané oblasti, která se mapuje.
V Ústí nad Labem se v roce 2015 uskutečnil první sběr podnětů od obyvatel města. Na podzimním Fóru Zdravého města Ústí nad Labem dostali občané města příležitost vyjádřit se k situaci v Ústí nad Labem pomocí pocitové mapy. Snahou bylo občanům města nabídnout zajímavý prostředek k identifikaci problémů a příležitostí spojených s konkrétním prostorem. Tento výstup byl využit jako jeden ze vstupů pro implementaci Strategie rozvoje města Ústí nad Labem 2015-2020.
Pocitová mapa se v Ústí používala také v roce 2016 rovněž v rámci Fóra Zdravého města, poté v roce 2017 se uskutečnil 1. sběr pomocí mapové aplikace a v roce 2019 proběhl poslední sběr podnětů na téma dopravy v rámci zpracování Plánu udržitelné městské mobility města Ústí nad Labem.
[...]
Zhlédnuto měsíčně 4
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.